برای ما که دوریم ...

این روزها از خیابان های این شهر گریزانم.

خیابانهایی آرام و بی دغدغه ... در گوشه و کنار، روزنامه های صبحگاهی و رایگان، عکسهای هموطنان مرا بر صفحه اول خود گذاشته اند و من کنجکاوم در چهره همه این آدمیان آرام ... و شگفت زده ام که صفحه اول را می گذرند و رازهای لاغر شدن را، یا اخبار حراج را دنبال می کنند.

گله ای نیست. در این شهر غریب، و میان این آدمیان آرام که بر ساحل دریاچه قدم می زنند، من در خود زمزمه می کنم «آی آدمها که در ساحل نشسته شاد و خندانید، یک نفر، نه ده نفر، نه ....» و می دانم که پر متوقع ام. راه بسیار دوری است از اینجا تا خانه ناآرام من ....

این روزها کند هستند و سخت برای ما که دوریم ....

برای ما که این روزها، سیستم کامپیوترمان، وصله جانمان است.

برای ما که نمی خوابیم و شش دانگ در این فضای دور از همه جا و نزدیک به همه چیز می چرخیم.

هرنامه ای که به صندوقمان بیاید را هنوز نرسیده می خوانیم. هر خبری که به گوگل خوان بیاید،می بلعیم. هرکس را که در چت پیدایش بشود، سوال پیچ می کنیم ... دلمان به آشوب آکنده است. اما .... دوریم خیلی دور ....

این است که دلمان راضی نمیشود  و تقلا می کند. این است اخبار را چهار باره و پنج باره می خوانیم و همچنان بی تابیم ...

این است که بغض گلویمان نه را پس دارد و نه راه پیش ...

دلم بوی ایرانم را می خواهد ....

 

/ 6 نظر / 23 بازدید
سیما

نجیه جان بدون که ما که توایران هستیم هم همین قدر بی قراریم و سرگشته و نگران

کاوه

میگویم این ره به مقصد نمیرسد. بر می آشوبید. اخم می کنید. نا امیدم می خوانید. ×××××××××××× لبخند می زنم . می گویم این ره به یکباره به مقصد نمیرسد. صبوری می خواهد و آرامش. تداوم می خواهد و هوشیاری. صبر می کنید. نگاه می کنید. می اندیشید. ×××××××××× لبخند می زنم. می گویم این ره به مقصد نمی رسد. باور کنید این راه رسیدن ندارد مدام رفتن است و رفتن. مدام هوشیاری است و نگهداری. آنکس که به راه ایمان دارد هیچ گاه نخواهد نشست.

فرزانه

واقعا اصالت ایرانیتون رو حفظ کردن اونم اونجا.تحسین میکنم خانوم جعفری***%%%- باور کنید نگرانی واضطراب و خرابی آنتن دهی موبایل و اس ام اس وسرعت شدیدا پایین اینترنت به نگرانیمون اضافه کرده- انیشتین اصلاح طلب بود یا صلح طلب؟؟؟

فرزانه

حالا ما نمیدونیم تو ای شرایطی که پیش اومده اصلاح طلب باشیم یا صلح طلب؟؟؟؟

سوده

سلام راست میگی. برای ما که اینجاییم سخته چه برسه به شما. کاش هرچه زودتر این قائله ختم بخیر بشه. البته الان یکی دوشبه که انگار اوضاع آرومتر شده. شما که اونجایید و غریب دعا کنید فکر کنم دعاهای شما زودتر بگیره.

فرزانه

خانوم جعفری از شما یه درخواستی کرده بودم اما هرچی به ایمیلم سر میزنم خیری نیست!!! چرا؟؟؟ قابل نمیدونید؟؟؟؟؟؟؟؟